0 cytatów z Barei
0 przeczytanych książek
0 lat wspólnej pracy

Dwa słowa o idei

Naszym celem jest tworzenie architektury, która odpowiada na pytania, jakie stawiają jej czas, otoczenie oraz potrzeby użytkownika, któremu ma służyć. Wierzymy, że projektowanie nie znosi nudy i stagnacji. Architektura i design powinny budzić emocje, zaskakiwać oraz zmieniać - przestrzeń i życie - na lepsze.

Projektanci ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP są cenionymi wykładowcami wydziałów architektury wyższych uczelni, zasiadają w jury prestiżowych konkursów architektonicznych, zdobywają nagrody w konkursach, a także cyklicznie publikują w branżowych magazynach. Przede wszystkim jednak to zgrany zaangażowany zespół posiadający rozległe, wieloletnie doświadczenie, a także jedną wspólną miłość - architekturę. Myśl, która łączy projektantów ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP to podejście do pracy, traktowanie projektu jako niepodzielnej całości i jednocześnie poszukiwanie dla niego takich rozwiązań, które uczynią go unikatowym i niepowtarzalnym. Bogata wiedza praktyczna i teoretyczna, a także długoletnia współpraca z zewnętrznymi specjalistami pozwalają zaproponować klientom najlepsze rozwiązania oraz fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy.


Głowy nie od parady

Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.
Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.
W pracowni wprowadzam języki obce (dla niewtajemniczonych, bez poczucia humoru) i czerpię z pokładów doświadczeń pokoleń wieszczów - językiem urzędowym naszego biura są parafrazy klasyków: Stanisława Barei, Andrzeja Zbycha i innych - do refleksji i użycia w każdej sytuacji.
Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.

Architekt, naukowiec i publicysta. Właściciel ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP, Profesor Politechniki Śląskiej na Wydziale Architektury. Laureat ponad 40 konkursów i nagród architektonicznych, autor i współautor kilkudziesięciu obiektów, ponad 100 publikacji naukowych, publicystycznych oraz opinii i opracowań eksperckich. Członek SARP oraz Izby Architektów RP. Juror konkursów architektonicznych. Specjalista z zakresu innowacji oraz technologii informacyjnych w architekturze, a także uwarunkowań behawioralnych i psychologicznych w architekturze wnętrz. Od ponad 20 lat czynny architekt.

Po godzinach: entuzjasta jazzu, gitary, maratończyk.

Paweł Zalewski
Paweł Zalewski
Moja największa pasja to średniowiecze. Od 2001 roku zajmuję się wytwarzaniem, rekonstrukcją strojów, elementów uzbrojenia oraz przedmiotów użytku codziennego, a w zaciszu domowym analizuję opracowania, książki oraz zachowane z tamtego okresu manuskrypty.
Paweł Zalewski

Architekt kreatywny w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP. Kierownik pracowni. Zajmuje się współtworzeniem koncepcji projektowych oraz rozwiązywaniem zagadnień technicznych. Autor branżowych publikacji. Czuwa nad pracą całego Zespołu.

Adam Gil, dr inż.arch.
Adam Gil, dr inż.arch.
Odkąd pamiętam zajmuję się rysowaniem. Wykorzystuję je w pracy zawodowej, pasjami rysuję też komiksy i karykatury. Zostałem architektem, bo świat był inny niż to sobie wymyśliłem. Lubię architekturę z jajem i jaja w architekturze, słowem: cenię budownictwo, które nie jest nudne.
Adam Gil, dr inż.arch.

Architekt kreatywny w ZALEWSKI ARCHITEKTURE GROUP. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Praca doktorska poświęcona kreatywności w procesie tworzenia architektury otrzymała wyróżnienie w konkursie Ministra Infrastruktury na najlepsze prace naukowe. Specjalista z zakresu technologii informacyjnych w architekturze. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest współautorem kilku opracowań książkowych stworzonych na Wydziale Architektury. Uczestnik badań naukowych KBN i MNiSW oraz wielu polskich i zagranicznych konferencji naukowych.

Patrycja Dapa
Patrycja Dapa
Rysunek od 5 roku życia - przypadek? Pomijam linijkę w oku. Od zawsze wiedziałam, że chcę zostać architektem. Największą przyjemność sprawia mi projektowanie wnętrz, jestem też szczególnie uważna na projektowanie uniwersalne. Uwielbiam piękne miejsca, dobry design i modę. Jak Carrie Bradshaw - zamiast kanapki zawsze wybiorę magazyn Vouge.
Patrycja Dapa

Architekt w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.

Aleksandra Kuźmińska
Aleksandra Kuźmińska
Wybrałam architekturę, bo znakomicie łączy to, co uwielbiałam od zawsze - techniczną precyzję z artystycznym zacięciem. Praca w berlińskim biurze projektowym dała mi jasną wskazówkę co do mojej dalszej drogi zawodowej. W wolnym czasie lubię grać na instrumentach: na ukulele, harmonijce i afrykańskiej kalimbie. Uwielbiam też gry video (to prawdopodobnie kwestia wychowania się z trzema braćmi).
Aleksandra Kuźmińska

Architekt w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.

Ewelina Andrecka
Ewelina Andrecka
To, co szczególnie lubię w architekturze to jej pojemność. Tu można naprawdę wiele zrobić i w różnych stylu. Myślę jednak, że najważniejszy jest użytkownik przestrzeni, a nie sama architektura. Architektura ma służyć człowiekowi. W pracy i poza nią interesuje mnie design, wprowadzanie naturalnych materiałów w architekturze oraz tiny house movement. Redukowanie przestrzeni to dobry pomysł już na dziś.
Ewelina Andrecka

Architekt w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.

Artur Gała
Artur Gała
Poza architekturą interesuję się nowymi technologiami w branży elektroniki oraz motoryzacji. Cenię sobie prostotę. W ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP nauczyłem się nieszablonowego podejścia do projektowania oraz ciągłego dążenia do perfekcji.
Artur Gała

Architekt współpracujący w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.

Monika Ziewiec
Monika Ziewiec
Mam dwie pasje - kulinaria i Italię. Przepadam za Włochami w kuchni i kuchnią we Włoszech. Ten kraj uwielbiam zresztą nie tylko za kuchnię i słonecznych mieszkańców, ale także za Leonarda da Vinci i architekturę.
Monika Ziewiec

W ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP zajmuje się organizacją pracy biura i wspiera zespół w codziennych zmaganiach z rzeczywistością.  Do zadań i obowiązków należy min. prowadzenie kalendarza biura, archiwizacja i  zarządzanie obiegiem dokumentów, obsługa formalno-prawna projektów a także opracowywanie i wdrażanie standardów i procedur postępowania i zarządzania.

Lidka Gawlak
Lidka Gawlak
Lidka Gawlak

Wsparcie marketingowe i PR w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.