0 cytatów z Barei
0 przeczytanych książek
0 lat wspólnej pracy

Dwa słowa o idei

Naszym celem jest tworzenie architektury, która odpowiada na pytania, jakie stawiają jej czas, otoczenie oraz potrzeby użytkownika, któremu ma służyć. Wierzymy, że projektowanie nie znosi nudy i stagnacji. Architektura i design powinny budzić emocje, zaskakiwać oraz zmieniać - przestrzeń i życie - na lepsze.

Projektanci ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP są cenionymi wykładowcami wydziałów architektury wyższych uczelni, zasiadają w jury prestiżowych konkursów architektonicznych, zdobywają nagrody w konkursach, a także cyklicznie publikują w branżowych magazynach. Przede wszystkim jednak to zgrany zaangażowany zespół posiadający rozległe, wieloletnie doświadczenie, a także jedną wspólną miłość - architekturę. Myśl, która łączy projektantów ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP to podejście do pracy, traktowanie projektu jako niepodzielnej całości i jednocześnie poszukiwanie dla niego takich rozwiązań, które uczynią go unikatowym i niepowtarzalnym. Bogata wiedza praktyczna i teoretyczna, a także długoletnia współpraca z zewnętrznymi specjalistami pozwalają zaproponować klientom najlepsze rozwiązania oraz fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy.


Głowy nie od parady

Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.
Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.
„W pracowni wprowadzam języki obce (dla niewtajemniczonych, bez poczucia humoru) i czerpię z pokładów doświadczeń pokoleń wieszczów - językiem urzędowym naszego biura są parafrazy klasyków: Stanisława Barei, Andrzeja Zbycha i innych - do refleksji i użycia w każdej sytuacji.
Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch.

Architekt, naukowiec i publicysta. Właściciel ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Laureat ponad 30 konkursów i nagród architektonicznych, autor i współautor kilkudziesięciu obiektów, ponad 90 publikacji w kraju i zagranicą oraz opinii i opracowań eksperckich. Członek SARP oraz Izby Architektów RP. Juror konkursów architektonicznych. Specjalista z zakresu innowacji oraz  technologii informacyjnych w architekturze. Od prawie 20 lat przede wszystkim czynny architekt. Zanim stworzył własny zespół, zdobywał doświadczenie jako projektant i kierownik pracowni w znanym śląskim biurze projektów. Tworzył projekty obiektów handlowych, usługowych, mieszkaniowych i przemysłowych.

Paweł Zalewski
Paweł Zalewski
Moja największa pasja to średniowiecze. Od 2001 roku zajmuję się wytwarzaniem, rekonstrukcją strojów, elementów uzbrojenia oraz przedmiotów użytku codziennego, a w zaciszu domowym analizuję opracowania, książki oraz zachowane z tamtego okresu manuskrypty.
Paweł Zalewski

Projektant w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP. Zajmuje się opieką nad projektami, współtworzeniem koncepcji projektowych i rozwiązywaniem zagadnień technicznych (szczegółów projektowych). Autor branżowych publikacji.

Adam Gil, dr inż.arch.
Adam Gil, dr inż.arch.
Odkąd pamiętam zajmuję się rysowaniem. Wykorzystuję je w pracy zawodowej, pasjami rysuję też komiksy i karykatury. Zostałem architektem, bo świat był inny niż to sobie wymyśliłem. Lubię architekturę z jajem i jaja w architekturze, słowem: cenię budownictwo, które nie jest nudne.
Adam Gil, dr inż.arch.

Prawie od początku istnienia ZALEWSKI ARCHITEKTURE GROUP pełni funkcję projektanta. Od prawie 20 lat adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Praca doktorska poświęcona kreatywności w procesie tworzenia architektury otrzymała wyróżnienie w konkursie Ministra Infrastruktury na najlepsze prace naukowe, obecnie w przygotowaniu do wydania książkowego. Specjalista z zakresu technologii informacyjnych w architekturze. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest współautorem kilku opracowań książkowych stworzonych na Wydziale Architektury. Uczestnik badań naukowych KBN i MNiSW oraz wielu polskich i zagranicznych konferencji naukowych (m.in. Holandia, USA, Grecja, Hiszpania).

Aleksander Wasielewski
Aleksander Wasielewski
Pozytywne nastawienie oraz zorganizowana praca zespołu może pomóc rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy projektowe. Odskocznią od codziennych wyzwań zawodowych jest dla mnie sport i podróże. Pozwalają oczyścić umysł i naładować energią.
Aleksander Wasielewski

Projektant w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP. Przed nawiązaniem współpracy z ZAG zdobywał doświadczenie w pracowniach architektonicznych w kraju i za granicą biorąc udział przy projektach zabudowy mieszkaniowej wielodzinnej, usługowej i muzealnej.
 

 

Krzysztof Leszczyński
Krzysztof Leszczyński
Przed dołączeniem do ZAG zdobywał doświadczenie w biurach i na budowach w kraju i za granicą, co pozwala zapanować nad najbardziej skomplikowanymi kwestiami projektowymi. Oprócz architektury i rodziny przy życiu utrzymują go koszykówka, kolarstwo, żeglarstwo i historia ;)
Krzysztof Leszczyński

Projektant w ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP.
Odpowiedzialny za proces projektowy na wszystkich etapach.

Ewelina Andrecka
Ewelina Andrecka
Ewelina Andrecka
Patrycja Dapa
Patrycja Dapa
Patrycja Dapa
Monika Ziewiec
Monika Ziewiec
Mam dwie pasje - kulinaria i Italię. Przepadam za Włochami w kuchni i kuchnią we Włoszech. Ten kraj uwielbiam zresztą nie tylko za kuchnię i słonecznych mieszkańców, ale także za Leonarda da Vinci i architekturę.
Monika Ziewiec

W ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP zajmuje się organizacją pracy biura i wspiera zespół w codziennych zmaganiach z rzeczywistością.  Do zadań i obowiązków należy min. prowadzenie kalendarza biura, archiwizacja i  zarządzanie obiegiem dokumentów, obsługa formalno-prawna projektów a także opracowywanie i wdrażanie standardów i procedur postępowania i zarządzania.